Партнерство освіти й бізнесу заради підготовки майбутніх фахівців
Важлива урочиста подія відбулася 15 липня 2021 року – підписання «Угоди про співпрацю» між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Концерном «НІКМАС» і Державним професійно-технічним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти» за участі Вікторії ГРОБОВОЇ, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Тамари ГНАТЮК, в.о. директора Концерну «НІКМАС», Віталія МЕЛЬНИКА, директора ДПТНЗ «Сумський центр ПТО» та за підтримки Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, голови Сумської обласної державної адміністрації, Віктора ФЕДОРЧЕНКА, голови Сумської обласної ради.


Дана угода – це перший крок на шляху підготовки кваліфікованих робітників за затребуваними професіями для промисловості регіону відповідно до вимог сьогодення. Наступним кроком планується створення сучасного навчально-практичного центру з професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням».

Близько 100 років Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти» готує кваліфікованих робітників для підприємств міста та регіону. За багаторічну діяльність заклад освіти змінював назву, але неодмінною лишилася вимога – забезпечення промислових підприємств висококваліфікованими робітниками.

Наш заклад є одним із регіональних лідерів у розвитку інновацій в професійному навчанні. Ми маємо досвід швидкого реагування на трансформації ринку праці, готові до системних змін у своїй діяльності. Ми вже довели, що поряд із бюджетним фінансуванням інноваційної діяльності в професійній освіті, ефективним механізмом є венчурне інвестування з боку наших недержавних партнерів. Адже сучасний ринок праці диктує свої умови: якість професійно-практичної підготовки кваліфікованого робітника повинна відповідати не тільки вимогам освітніх стандартів, але й потребам роботодавців, що висувають цілу низку побажань, які заклади освіти не в змозі вирішити самостійно.  Ми чітко усвідомили, що одним із надзвичайно важливих чинників підвищення якості професійного навчання, адаптації кваліфікованих робітників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях є соціальне партнерство. Педагогічний колектив Центру розуміє, що має працювати на випередження і швидку адаптацію випускників у виробничу сферу, а система соціального партнерства сприяє позитивним зрушенням у роботі закладу освіти і дає можливість здійснювати підготовку висококваліфікованого, конкурентоспроможного на ринку праці робітника.

Для наших соціальних партнерів: концерну «NICMAS» та ГК «ТЕХНОЛОГІЯ» (з нею  угода діє з 2019 року) дана співпраця дає можливість  підготовки за сучасними освітніми  системами робітників із професій, орієнтованих на високотехнологічне виробництво, що застосовується на підприємствах, та брати безпосередню участь у «зрощуванні» й практичному навчанні гідних кадрів у регіоні.

         Колектив Центру вдячний нашим соціальним партнерам, концерну «NICMAS» та ГК «ТЕХНОЛОГІЯ», за фінансову підтримку у створенні навчально-практичних центрів. Разом ми працюємо заради майбутнього наших дітей!