Загальні відомості

              Професія модельника одна із найпрестижніших професій у машинобудуванні.

Професія модельника творча, досить складна, майстерність шліфується роками, схожа з професією скульптора.

Потрібні знання ливарного та механічного виробництва, вміння читати креслення будь-якої складності, володіти об'ємною уявою для представлення майбутньої виливки і створення її модельного комплекту.

Необхідне чуття, фантазія і уява для того, щоб з креслення зробити реальну річ.

Ця професія завжди вважалася досить елітною. Модельники навчаються і удосконалюються все життя. Зараз все більше цехів переходять на комп'ютерне моделювання.

Професія модельника дерев'яних моделей  вимагає великого досвіду і спеціальних знань.

 

Потрібно вміти виготовляти дерев'яні моделі різної складності, фасонні моделі з декількома стрижневими ящиками і розташованими в різних площинах виступаючими частинами, вміти виготовляти фігурні шаблони, копіри і макети. Вміти виготовляти прості заготовки не тільки для моделей, а й для стрижневих ящиків.

Потрібно мати досвід роботи на деревообробних верстатах, займатися розміткою і викреслюванням моделей.

Потрібні знання основ пристроїв деревообробного верстата, прийомів токарних і фрезерних робіт, досвід у заготівлі матеріалів; в способах обробки вручну, а також на деревообробних верстатах.

Мати загальне поняття про породи дерев, які використовуються при виготовленні моделей, їх основні вади. Знати для чого і як застосовується простий ріжучий інструмент. Знати прості контрольно-вимірювальні інструменти і використовувані пристосування, мати досвід і знати правила заточування різального інструменту.

             Професія модельника - найбільш високооплачувана професія робочи ливарних цехів.

Ці спеціалісти, для майбутніх виливок, повинні вміти виготовити не тільки прості, але і складні моделі, не дивлячись на свою назву, повинні бути відмінними столярами. Адже перша модель, зазвичай, створюється саме з дерева. Необхідно вміти добре працювати з кресленнями і столярними інструментами, відмінно знати властивості деревини. Крім усього іншого, необхідно бути кваліфікованим слюсарем.