Сумський центр професійно-технічної освіти є навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій, діяльність яких пов'язана зі складною організацією праці.

Свій історичний шлях Сумський центр професійно-технічної освіти почав із грудня 1922 року, коли з ініціативи молоді 1-го Державного машинобудівного заводу створено школу фабрично-заводського учнівства (ФЗУ), яка готувала для машинобудівного заводу кваліфікованих робітників на замовлення.

На базі ФЗУ виріс відомий на Сумщині професійно-технічний заклад, який є постачальником кваліфікованих робітників для всього регіону.

Педагогічний колектив центру, дивлячись у майбутнє, розробив концепцію розвитку відповідно до реалізації обраних завдань: упровадження елементів сучасних технологій навчання, оновлення матеріально-технічної бази, відкриття нових, перспективних професій, що користуються попитом на ринку праці.

У 2018 році була підписана угода про співпрацю ДПТНЗ "Сумський центр ПТО" з підприємствами групи компаній "ТЕХНОЛОГІЯ".

Сьогодні контингент складає 524 юнаків та дівчат, які навчаються за такими професіями:

- Електрогазозварник. Слюсар із складання металевих конструкцій;

- Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням.  Водій автотранспортних засобів категорії "В";

- Електрозварник ручного зварювання. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

- Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник;

- Друкар флексографічного друкування. Оператор верстатів з програмним керуванням;

- Електрогазозварник. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

- Кухар, кулінар борошняних виробів, кухар дитячого харчування.