Чим займається Кранівник? Управляє баштовим краном. З роботи кранівника починається будівництво нового будинку, закладається перша плита. Праця дуже напружена, найбільша концентрація - під час прикріплення вантажу і відриву його від землі. Потрібно правильно сприймати і тлумачити сигнали стропальника. Щоб забезпечити безперебійну роботу всіх механізмів крана, машиніст проводить технічний огляд, змазку механізмів, бере участь у профілактичному ремонті.


Специфіка професії кранівника:
Працювати доводиться на великій висоті (до 80 метрів), в обмежених умовах, забиратися в кабіну доведеться по сходах двічі-тричі на день. За несприятливих погодних умов (гроза, сильноий вітер) робота припиняється. Працювати на дорогих імпортних кранах значно легше - на моніторі кранівник бачить інформацію про масу вантажу, на яку висоту він піднятий і відстань, яку він "проїхав" по стрілі. У кабіні є не тільки обігрівач, але і кондиціонер.

Де працює Кранівник:
Будівельні компанії.

Особисті якості:
Професія для людей, що не бояться великої висоти, холоднокровних, витривалих, таких, що володіють відмінним зором і точним окоміром, уважних, обережних і відповідальних.

Як стати кранівником?
Початкове професійне: спеціальність "Машиніст крана (кранівник)".